Dołącz do Wolontariatu w poznańskich rodzinach (online)

 • 4 November 2020

Co roku wielu uczniów i uczennic zmaga się z problemami w nauce. Z wielu, różnych powodów ich rodzice nie mogą pozwolić sobie aby wesprzeć ich w nauce, chociażby korepetycjami. Nierówności edukacyjne, które się tworzą już na etapie szkolnym, wpływają na późniejsze, nawet dorosłe, życie dzieci.

Od 2007 w Stowarzyszeniu Lepszy Świat staramy się wyjść naprzeciw tym potrzebom  realizując projekt „Wolontariat w poznańskich rodzinach”. Nie byłoby to możliwe bez ogromnego zaangażowania naszych wolontariuszy.

Rok 2020 jest rokiem trudnym dla wszystkich. Wprowadzenie nauki zdalnej w wielu przypadkach pogłębia różnice edukacyjne. Wielu uczniów, nie mając stałego dostępu do internetu czy komputera, nie jest w stanie nadążyć za realizacją programu.

Tym bardziej bardzo ważna jest rola wolontariusza-korepetytora, który pomoże wyjaśnić, nadgonić przerabiany w szkole materiał.

Potrzebujemy Twojego wsparcia!

Grafika przedstawia ścieżkę wolontariacką: 1) spotkanie z koordynatorem, 2) szkolenie wolontariackie, 3) wyszukanie osoby potrzebującej wsparcia, 4) pierwsze spotkanie z podopiecznym, 5) regularny wolontariat

Nasz/a Wolontariusz/ka to osoba, która pełni rolę “mentora” dla ucznia/uczennicy lub “towarzysza” dla osoby z niepełnosprawnościami lub osoby starszej. To osoba, która dzieli się swoją pasją  z drugą osobą, wspiera ją, pobudza do działania. Zwykle spędza 1h-2h tygodniowo na wspólne spotkania przez co najmniej 3 miesiące.

Obecnie szukamy osób, które mogą pomóc w następujących przedmiotach:

 • angielski na poziomie wszystkich klas szkoły podstawowej (dobierzemy dla Ciebie ucznia lub uczennicę odpowiedno do Twojego poziomu języka)
 • matematyka na poziomie wszystkich klas szkoły podstawowej oraz przygotowania do matury
 • geografia dla klasy 6 szkoły podstawowej
 • fizyka dla klasy 1 liceum
 • rozwijanie zainteresowań, pomoc w odrabianiu zadań domowych dla uczniów z klas 1-3

i wiele innych.

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojej specjalności nie martw się, możliwe, że znajdziemy osobę, która będzie potrzebowała wsparcia z Twojej dziedziny.

Zgłoś się! Koordynator: Jakub Wrotek, tel. 504 383 181, wolontariat@lepszyswiat.org.pl

Zapraszamy Ciebie do naszej Strefy Wolontariusza gdzie znajdziesz więcej informacji o naszym projekcie

Jakie są korzyści płynące z bycia naszym wolontariuszem?

 • zdobycie doświadczenia i praktyki w nauczaniu oraz kontakcie z dziećmi
 • podniesienie kompetencji interpersonalnych, komunikacyjnych i organizacyjnych
 • możliwość udziału w szkoleniach/webinarach organizowanych dla naszych wolontariuszy Najbliższe odbędzie się 17.11 i będzie dotyczyło metod i narzędzi nauki zdalnej oraz będzie prowadzone przez p. Martę Florkiewicz – Borkowską m.in. Nauczycielkę Roku 2017
 • zaświadczenie dla uczniów/studentów, którzy mają w programie realizację wolontariatu
 • referencje  dla osób podnoszących swoje kompetencje i/lub poszukujących pracy

A przede wszystkim satysfakcja z pomagania innym i bycia częścią działań na rzecz uczeniania świata lepszym!

W 2020 roku projekt “Wolontariat w poznańskich rodzinach” dofinansowany z budżetu Miasta Poznania #poznanwspiera oraz Programu „Fundusz pomocowy dla organizacji pozarządowych oraz inicjatyw obywatelskich 2020”, utworzonego przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności, realizowanego przez Fundację Edukacja dla Demokracji.”