Projekcje filmowe i spotkania w październiku (P-ń)

  • 7 October 2009

Nowy sezon spotkań Klubu Wolnej Myśli w Poznaniu otwarty! Na październik przygotowaliśmy naprawdę ciekawy program :) Zaczynamy 7.10. od projekcji “The Union”, kultowego filmu o dekryminalizacji marihuany i skutkach jej palenia. Następny film- 14.10. to “Kymatica” – stawiające ważkie pytania dotyczące religii, życia duchowego i rozwoju świadomości. 21.10. powitamy w Poznaniu bohaterów Wolnych Związków Zawodowych i pierwszej Solidarności- Andrzeja i Joannę Gwiazdów. Na koniec- 28.10. puścimy “Metropolis”, klasyczny, genialny film z 1927 roku o wiecznie żywym totalitaryzmie i wyzysku społeczeństwa przez rządzące elity. Infocafe, ul Libelta 22. W każdą środę października o 19.00. Wstęp wolny!

Program spotkań KWM w październiku:

7.10. “The Union” – film dokumentalny wyjaśniający, dlaczego marihuana jest nielegalna, jakie naprawdę są konsekwencje zdrowotne jej konsumpcji. Zestawia sytuację palaczy i hodowców w USA i Kanadzie, pokazuje też cały absurd prohibicji oraz jej konsekwencje.

14.10. “Kymatica” – poetycko – filozoficzny film starający się wyjaśnić naturę rzeczywistości – czym jest otaczający nas świat i w jaki sposób jest kształtowany, jak działa proces ewolucji świadomości i na czym opierają się współczesne systemy religijne.

21.10. spotkanie z Joanną i Andrzejem Gwiazdami – w ramach promocji ksiązki “Gwiazdozbiór w Solidarności”. Jak powstawały i o co walczyły Wolne Związki Zawodowe? Jak SB rozpracowywała i ostatecznie zniszczyła twórczy potencjał pierwszej “Solidarności”?

28.10. “Metropolis” – film z 1927r., opowiada historię miasta przyszłości, którym rządzi wąska i uprzywilejowana elita, zaś robotnicy utrzymujący miasto przy życiu mieszkają w nędzy w podziemnych osiedlach. Jeden z pierwszych filmów o totalitaryzmie i wyzysku – po 80 latach od nakręcenia – wciąż aktualny…