Dialogi

Działania realizowane w okresie: 05.11.2019 r. – 22.11.2019 r.

DIALOGI to projekt, w którym ideą było wsłuchanie się w drugiego człowieka. Wywiady stały się pretekstem do rozmowy o mieście, spojrzeniu na świat, różnicach i podobieństwach między nami. Projekt dotyczył szeroko rozumianej różnorodności w naszym mieście. Dzięki inicjatywie udało się pokazać Poznań z innej – otwartej na dialog – perspektywy.
Stworzyliśmy trzy krótkie filmy w których głównymi uczestnikami i uczestniczkami były pary osób, które zaproszono do otwartej rozmowy i do rozpoczęcia dialogu. Staraliśmy się poprzez pytania dowiedzieć się czegoś więcej o nich nawzajem i o tym jak być częścią naszego miasta. Daliśmy im nie tylko możliwość spotkania, ale co ważniejsze platformę do czystego wyrażenia swoich poglądów na różne tematy i do wymiany doświadczeń. Wszystkie filmy zostały zmontowane a następnie wstawione na kanał YouTube Stowarzyszenia Lepszy Świat.

W ramach projektu powstały 3 wywiady:

  • Dialogi: Agata i Marysia – rozmowa między dziewczynką a kobietą, które poznały się na wolontariacie na greckiej wyspie Lesbos
  • Dialogi: Ola i Marcin – rozmowa o życiu między młodym małżeństwem, które mieszka w Poznaniu
  • Dialogi: Basia i Albaraa – rozmowa między poznańską seniorką a jemeńskim mężczyzną, który od kilku lat mieszka w Poznaniu

Wszystkie rozmowy przeprowadzono dzięki uprzejmości Fundacji Malta w jej siedzibie na ul. Ratajczaka 44 w Poznaniu. Rozmowy zostały nagrane przez grupę młodych absolwentów szkoły Łejery z ich nowatorskiego projektu “Zielona Trawka”.

Projekt dofinansowany z budżetu Miasta Poznania.