Dbamy o Twoje bezpieczeństwo!

  • 24 November 2022

Razem we współpracy z Oxfam GB od paru miesięcy pracujemy nad jakością pracy w naszej organizacji. Opracowujemy procedury bezpieczeństwa oraz kodeks postępowania, które mają chronić nasze pracowniczki, wolontariuszy i wszystkie osoby korzystające z przygotowanej oferty. W dokumentach tych piszemy również o wartościach jakie nam przyświecają w pracy i o tym jak wyobrażamy sobie standardy pracy w różnorodnym i wielokulturowym zespole.

Aby podnieść poziom komfortu i bezpieczeństwa dla wszystkich uczestników i uczestniczek naszych zajęć i warsztatów, wprowadziliśmy możliwość zgłaszania nadużyć, sytuacji niewygodnych i niekomfortowych dla wszystkich osób związanych z naszym stowarzyszaniem.

Wszelkie uwagi, wątpliwości oraz zaobserwowane przez Was nieprawidłowości możecie zgłaszać tutaj: FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY. Formularz jest anonimowy, nie ma obowiązku podpisywania go. Jeżeli zależy Wam na kontakcie z nami możecie formularz podpisać lub napisać do nas na adres: zgloszenie@lepszyswiat.org.pl

Niezależnie od wybranej przez Was formy dołożymy wszelkich starań aby każdą sytuację wyjaśnić, chroniąc Wasze dane osobowe. Wszystkie zgłoszenia będą rozpatrywane przez osobę z naszej organizacji oraz dwie niezależne osoby spoza naszego stowarzyszenia.

PAMIĘTAJ! Jeżeli uważasz, że popełniono przestępstwo – masz prawo zgłosić to policji lub zadzwonić na nr alarmowy 112. Wszystkie zgłoszenia będą rozpatrywane przez osobę z naszej organizacji oraz dwie niezależne osoby spoza naszego stowarzyszenia.

Jeżeli jesteś dzieckiem masz również prawo korzystać z tego formularza. Nie musisz o tym informować nikogo dorosłego, jeżeli nie chcesz. Twój głos jest dla nas tak samo ważny jak każdy inny!