Twórz-my

„Twórz-my” to przestrzeń wymiany umiejętności artystycznych oraz miejsce dla ludzi z pasją, chcących podzielić się swoimi zdolnościami z innymi. „Twórz-my” czerpie z doświadczeń animatorów i uczestników Poznańskiego Banku Czasu . Od września 2013 roku zorganizowaliśmy kilkadziesiąt warsztatów artystycznych, od nauki filcowania na sucho i tworzenia papierowej wikliny po naukę szydełkowania.

Uwaga! W 2019 roku ze względu na brak stałej siedziby, spotkania są zawieszone.

Wymiana umiejętności
W „Twórz-my” poruszamy się w takich obszarach jak: rękodzielnictwo (szydełkowanie, robienie na drutach, hafciarstwo), formy dekorowania przedmiotów (decoupage, scrapbooking, quilling), sztuki plastyczne (malarstwo, rysunek, kaligrafia).
Podczas spotkań uczymy się od siebie, wymieniając doświadczeniami i zainteresowaniami. Wymiana dokonuje się na dwóch płaszczyznach: z jednej strony prowadzący dzieli się swoimi umiejętnościami, z drugiej uczestnicy angażują się w organizację spotkania poprzez np. przyniesienie zalegających w domu materiałów, upieczenie ciasta dla reszty uczestników, podzielenie się swoimi pomysłami, w końcu pomoc prowadzącemu w przygotowaniu warsztatów.

Jak możesz się zaangażować?
Dla jednych ważne jest znalezienie ludzi, z którymi mogą podzielić się swoim hobby, dla drugich istotne jest tworzenie prac, które podarują swoim najbliższym lub wykorzystają w codziennym życiu. Jeśli chcesz w sposób kreatywny spędzić swój wolny czas i poznać ludzi z pasją – zapraszamy do udziału w warsztatach.

Zostań prowadzącym spotkania lub jego uczestnikiem. Podziel się z nami swoją pasją!

Program warsztatów i spotkań jest aktualizowany na stronie działań.


Więcej informacji:
Anna Wawrzyniak e-mail: tworzmy@lepszyswiat.org.pl, tel. 514 389 987

Działania realizowane są w ramach odpłatnej działaności statutowej.