Wesprzyj nas

Będąc organizacją pożytku publicznego korzystamy ze środków finansowych pochodzących z 1,5% (wcześniej 1%) aby jak najlepiej realizować deklarowane cele i projekty.

Nasze aktywności i dokonania w 2022 roku obejmują:

Wolontariat w poznańskich rodzinach – pomoc dzieciom w nauce, wsparcie osób starszych i niepełnosprawnych w zakresie organizacji spędzania czasu wolnego. (Współpraca: MOPR Poznań, poznańskie szkoły)

Support for ukrainian refugees – wsparcie dzieci i dorosłych uciekających przed wojną w Ukrainie. (Współpraca: Oxfam GB, Grupa Animacji Społecznej „Rezerwat”) 

Promigracyjne sojusze. Współpraca oddolnych inicjatyw z podmiotami formalnymi w Polsce – projekt aktywistyczno-badawczy. (Program Aktywni Obywatele) 

Przyszłość jest teraz! Klimat i migracje a sprawczość młodych – młodzieżowe działania partycypacyjne w wielkopolskich gminach. (Program Aktywni Obywatele) 

Wyrażaj się! Warsztaty hiphopowe dla młodzieży. (Współpraca: Fundacja NIWA i Franklin Templeton”) 

Organizację zajęć językowych dla uchodźców z Ukrainy (Współpraca: Centrum PISOP) 

Organizację warsztatów artystycznych dla uchodźców z Ukrainy (Współpraca: IMO, UNICEF) 

Wspieraliśmy logistycznie i organizacyjnie oddolne inicjatywy: 

Na co przeznaczymy środki z 1,5%?

Rosnące potrzeby społeczne, szczególnie w bliskiej nam tematyce migracyjnej, wymagają od nas abyśmy stawali się silniejszą i sprawniejszą organizacją. Zebrane środki chcemy przeznaczyć na poszerzenie zespołu Stowarzyszenia. W swojej 15 letniej historii działaliśmy w dużej mierze w oparciu o pracę społeczną oraz wolontariacką. Przy rosnącej skali potrzeb i naszej chęci aby się dalej profesjonalizować chcemy oprzeć się w większym stopniu na pracy osób zatrudnionych. Dzięki temu będziemy działać lepiej i sprawniej.

Dołącz do nas wspierając Stowarzyszenie swoim 1,5 % podatku.

Wpisz w swój PIT: KRS 0000230149


W jaki inny sposób możesz nam pomóc?

  • Wpłać darowiznę na konto: 73 1600 1462 1897 3134 6000 0001 (BNP Paribas) tytuł: darowizna na cele statutowe (Stowarzyszenie Lepszy Świat, ul. Nowowiejskiego 15/15a, 61-732 Poznań)
  • Zorganizuj zbiórkę urodzinową za pomocą Facebooka

  • Wspieraj nas przy okazji robienia zakupów