Fort II: poprawka upadła, kaucja złożona

  • 4 February 2011

Niestety, mimo dużego poparcia (radni Poznania otrzymali dziesiątki e-maili od osób sympatyzujących z naszym projektem rewitalizacji Fortu II), w ostatni czwartek upadła poprawka do budżetu nr 176 (jak głosowali radni). Dziękując wszystkim radnym, którzy poprawkę poparli i rozumiejąc trudną sytuację budżetową naszego miasta, należy zauważyć, że nieoficjalnie kilku radnych przyznało, że właśnie to poparcie społeczne zniechęciło ich do głosowania “za” (sic!). Powstaje pytanie- do czego służą skrzynki e-mailowe radnych na serwerze utrzymywanym z naszych podatków, jeśli nie do komunikacji z wyborcami? Mamy nadzieję, że jeżeli jakieś poznańskie dziecko wpadnie w kilkumetrową przepaść niezabezpieczonych do dziś fos fortu- będą mieli odwagę cywilną by powtórzyć to jego rodzicom… Niezależnie od tego, we wtorek 4 lutego dokonaliśmy na konto ZKZL przelewu kaucji zabezpieczającej III miesięczny czynsz za pierwsze pomieszczenia, które wynajmie na forcie nasze Stowarzyszenie. Podpisanie umowy już w najbliższych dniach- kolejne informacje- również :)