Oferta wolontariatu – Garażówka

  • 22 September 2017

Wolontariat w czasie drugiej edycji Garażówki!

Stowarzyszenie Lepszy Świat poszukuje wolontariuszy_ek! Chcesz pomóc w organizacji niezwykłego wydarzenia? Szukasz ciekawego sposobu na spędzenie wolnego czasu, a przy tym poznaniu ciekawych ludzi? Lubisz gwar i konkretne działanie?

Lepszy Świat zaprasza do udziału w akcji: POLSKO-CZECZEŃSKIEJ WYMIANIE GARAŻOWEJ, która odbędzie się 15.10 w CK Zamek między 12-18.

W czerwcu tego roku wraz z naszymi przyjaciółmi z innych organizacji i grup nieformalnych zorganizowaliśmy w czasie Festiwalu Malta na Placu Wolności pierwszą garażówkę w Poznaniu. To krótkie wydarzenie trwające zaledwie parę godzin pozwoliło na zebranie na pomoc dla uchodźców syryjskich ponad 15 000 zł! ( więcej na ten temat tutaj i tutaj) Postanowiliśmy więc wrócić do tego pomysłu i zorganizować kolejną wyprzedaż garażową czyli charytatywną wyprzedaż ciuchów, butów, książek, płyt, komiksów i wszelkich drobiazgów, które zalegają nam w domach.

Zapraszamy na spotkanie dla wolontariuszy, które odbędzie się 28.09. (czwartek) o godzinie 18.00 w siedzibie Fundacji Malta na ul. Ratajczaka 44 (I piętro).

Poszukiwani są wolontariusze i wolontariuszki:

  • którzy chcieliby pomóc w informowaniu nt wydarzenia zarówno w social media jak i fizycznie roznosząc ulotki do newralgicznych punktów w Poznaniu np. teatry, kina, puby, restauracje etc.,
  • do pomocy logistycznej przy wydarzeniu (rozładunek i załadunek jak i rozstawienie wieszaków, stołów itp.),
  • którzy chcieliby informować/pomagać przy stoiskach uczestnikom, jak i wspierać organizatorów przy ogólnej pracy w czasie wydarzenia.

Chętnym do udziału w projekcie oferujemy dobrą zabawę i możliwość wsparcia słusznej sprawy :) Z wolontariusz(k)ami podpisujemy umowę wolontariacką i wydajemy zaświadczenia o wolontariacie.  

Jeśli chcesz wziąć udział w realizacji projektu, zostać wolontariuszem/wolontariuszką przyjdź na spotkanie 28.09 bądź skontaktuj się z nami: p.kuntze@lepszyswiat.org.pl lub pod numerem telefonu 503716997 (Paulina Kuntze).
Zgłoś się już dziś! Czekamy na Ciebie. Do zobaczenia!