Premiera filmu poznańskich uczniów

  • 22 December 2015

W trakcie tegorocznego spotkania gwiazdkowego w Centrum Amarant, odbyła się premiera filmu stworzonego przez poznańskich uczniów. W ramach projektu “Wyraź siebie. Pokaż swoje miasto” gimnazjaliści tworzyli autorski film przedstawiający miejsca dla nich ważne. Film realizowany był podczas następujących spotkań:

Dźwięki z głowy – Podczas warsztatów uczestnicy nauczyli się obsługi prostych instrumentów i stworzyli instrumenty z przedmiotów codziennego użytku. Zajęli się również generowaniem własnych dźwięków. Efektem warsztatów był kilkuminutowy utwór muzyczny,
Podwórko- Obrazy – To warsztaty poświęcone metodom rejestracji obrazów. Uczniowie będą wskazywali miejsca dla nich ważne (podwórka, osiedla czy miejsca, w których lubią przebywać), z których ułożyli trasę i rejestrowali go w wybrany przez siebie sposób. W efekcie powstał krótki film uzupełniony utworzoną przez nich muzyką.

Efekty pracy można podziwiać tutaj. Zachęcamy również do obejrzenia wersji z komentarzami uczestniczek i uczestników projektu tutaj.

 

Projekt dofinansowany przez Urząd Miasta Poznania.