Projekcje filmowe w grudniu (P-ń)

  • 30 November 2009

Zapraszamy na bezpłatne projekcje filmowe i spotkania dyskusyjne w grudniu, w ramach Klubu Wolnej Myśli (Poznań). Projekcje w każdą środę do świąt o 19.00 w Infocafe, ul. Libelta 22.

2 grudnia pokażemy “Galerianki” (etiudę- 30 min), pierwowzór hitu kinowego dotyczący prostytucji polskich nastolatek.

9 grudnia, z okazji 10 rocznicy protestów przeciwko WTO w Seattle, zobaczyć będzie można dokument “Tak wygląda demokracja” (89 min).

16 grudnia- “Co kupiłby Jezus” (56 min), film dotyczący komercjalizacji świąt Bożego Narodzenia.Projekcje filmowe w grudniu (P-ń)

02. grudnia
“Galerianki” (30 min – etiuda)
Film mówi o nastoletnich dziewczynkach poszukujących w polskich centrach handlowych mężczyzn- “sponsorów”, którzy w zamian za seks kupią im drogie ubrania i kosmetyki. Dziewczynki wierzą, że muszą to robić, jeśli chcą “żyć na poziomie”. Etiuda jest pierwowzorem filmu pełnometrażowego puszczanego obecnie w kinach.

09. grudnia
“Tak wygląda Demokracja” (68 min)
  – w 10 rocznicę szczytu WTO i masowych protestów w Seattle przypomnimy jak wyglądały zakończone sukcesem blokady szczytu, jakie były postulaty aktywistów, jak funkcjonowała szeroka koalicja związków zawodowych, ekologów, aktywistów opozycji antykapitalistycznej.

16. grudnia
“Co kupiłby Jezus” (56 min)
– film skupia się na problemie komercjalizacji świąt Bożego Narodzenia, materializmie, konsumpcyjnym stylu życia Ameryki, globalizacji i na praktykach biznesowych dużych korporacji, a także na ich wpływie ekonomiczny i kulturowy na społeczeństwo amerykańskie. Wszystko to jest przedstawione oczami aktywisty/aktora Billego Talena (vel Wielebny Billy) i jego grupy wspomagającej “Kościół Przestań Kupować”, którzy śpiewają gospelowe piosenki przeciwko zakupom i korporacjom.