Support for Ukrainian refugees

  • 9 June 2022

Od paru tygodni jesteśmy zaangażowani/ne w projekt wspierający osoby z doświadczeniem uchodźczym mieszkające w Poznaniu. To seria działań rozproszonych po mieście, nastawionych głównie na aktywizację młodzieży. Ale nie tylko!

Ogromną wartością tego projektu jest dla nas to, że możemy współpracować ze wspaniałymi ludźmi i organizacjami. Naszym partnerem strategicznym jest Oxfam Great Britain. Dzięki ich wsparciu finansowemu możliwe jest prowadzenie wszystkich zajęć, ale otrzymujemy też pomoc i wsparcie merytoryczne w każdym momencie, w którym tego potrzebujemy.

Współpracujemy też ze wspaniałą załogą Grupa Animacji Społecznej “REZERWAT” Razem prowadzimy 3 grupy animacyjne dla dzieciaków z Ukrainy w Poznaniu i 3 kursy języka polskiego dla dzieci i młodzieży.

Dodatkowo w tym miesiącu w Strefa Do_Wolności ruszą pierwsze zajęcia dla kobiet prowadzone przez niezastąpioną Катерина Рищак. Wsparcie psychologiczne, praca na własnych zasobach i wzmacnianie – wszyscy/tkie wiemy jak bardzo to jest teraz potrzebne 💪🦋🍀

W ramach projektu, języka polskiego uczy się też nowozamieszkała w naszym mieście afgańska rodzina.

Bardzo nas to wszystko ekscytuje, bo niesie realną zmianę w codzienności wielu osób, nam pozwala nawiązywać nowe znajomości i współprace i bardzo dużo się uczyć, a przy jego realizacji znalazło zatrudnienie prę osób z Ukrainy.