Uchodźcy mile widziani/ manifestacja w Poznaniu

  • 12 September 2015

12 września był dla nas ważnym dniem. Jako Stowarzyszenie od lat angażujemy się bowiem w akcje, których celem jest szeroko pojęta solidarność społeczna i pomoc, ale pomoc nie tylko najbardziej lokalna, ograniczająca się do granic naszego miasta, ponieważ również globalna..Stąd własnie realizowane przez nas w przeszłości działania na rzecz choćby Palestyńczyków, Tybetańczyków, a stosunkowo niedawno także i Syryjczyków.

Kiedy więc wiadomo było, że w sobotę zorganizowany zostanie ogólnopolski dzień poparcia dla uchodźców, postanowiliśmy to, co postanowić każda organizacja powinna – chcieliśmy tam być. Mieliśmy kilku reprezentantów, ale tym najważniejszym był Maciej Pastwa, nasz stowarzyszeniowy przyjaciel i jeden z najcudowniejszych ludzi, jakich mieliśmy okazję w swoim życiu spotkać. Nie będziemy Wam streszczać przebiegu poznańskiej manifestacji. Symboliczną reprezentacją tego dnia, niech będą fragmenty wypowiedzi Maćka. Jego słowa oddają naszą grupową wrażliwość i są jakby uzewnętrznieniem tego, na czym nam najbardziej zależy – wszyscy w końcu wierzymy, że LEPSZY ŚWIAT jest możliwy!