Czy można umieścić w Wikipedii hasło o sobie i swojej firmie? Na to i inne intrygujące pytania odpowiemy już w środę! Wikipedia to największy projekt edukacyjny w dziejach ludzkości. To jedna z pięciu najpopularniejszych stron w internecie. Tworzona jest całkowicie przez wolontariuszy. Obecnie rewolucjonizuje edukację na świecie.
Nasi niesamowici prelegenci to Natalia Szafran-Kozakowska (Wikimedia Polska) i Tomasz Raburski (Wikipedia). Dowiemy się od nich:
– jak działa Wikipedia, jakie są jej zasady i jak to jest, że może być wiarygodnym źródłem wiedzy,
– jakie zmiany technologiczne i społeczne przyniosła Wikipedia,
– jak zmieniła sposób dystrybucji i organizacji wiedzy,
– kim są ludzie, którzy tworzą największą na świecie encyklopedię i dlaczego to robią,
– jak powstaje Wikipedia, czy istnieje hierarchia, kto podejmuje decyzje,
– dlaczego konflikty w Wikipedii są twórcze.
Poruszymy dyskusyjne dla niektórych tematy, takie jak weryfikowanie faktów w Wikipedii, problem stronniczości i wspomniane już w kontekście umieszczania haseł o sobie wykorzystanie komercyjne. Omówimy także zagadnienie „post-prawdy”, słowo okrzyknięte przez Newsweek słowem roku 2016.
Wikipedia występuje jako część świata wolnej kultury. Poznajmy ją dokładniej. Marcowe spotkanie organizowane jest w ramach Tygodnia Otwartej Edukacji.
Zapraszamy 1 marca o godz. 18.00. Spotkamy się w Collegium Altum Uniwersytetu Ekonomicznego (ul. Powstańców Wlkp. 16, sala 911, IX piętro).
Wstęp jak zwykle bezpłatny. Do zobaczenia!
Więcej o TechKlub: http://sektor3-0.pl/techkluby/