From Poznań with Love

logotyp from Poznań with love

Zbiórka realizowana przy wsparciu Stowarzyszenia Lepszy Świat w okresie: 12.2016-01.2017

 

From Poznań with Love to nieformalna inicjatywa grupy poznanianek, które postanowiły zebrać fundusze na zakup podstawowych produktów spożywczych dla mieszkańców obozu w Nea Kavala (Grecja).  

Akcja na Polak Potrafi: polakpotrafi.pl/projekt/poznan-wspiera-uchodzcow.
Więcej o inicjatywie na stronie.

PODSUMOWANIE AKCJI

Zakupione przez nas produkty stanowią gwarancję funkcjonowania marketu z żywnością do końca marca. Na czym to polega?
Dråpen i Havet prowadzi w obozie market, w którym za wirtualne pieniądze mieszkańcy mogą nabyć odzież, buty, ręczniki, śpiwory i koce. Od grudnia organizacja wprowadziła również cotygodniową dystrybucję produktów spożywczych. Dwa razy w miesiącu mieszkańcy otrzymują olej i ryż, kolejne dwa herbatę i cukier. To wszystko jest możliwe dzięki wsparciu organizacji i inicjatyw takich, jak nasze. Wszystkie dodatkowe środki przeznaczane są na dodatkowe produkty, jak np. zakupione przez nas jajka, czy pomidory. Dodatkowo, dzięki pomocy Help Refugees, mieszkańcy otrzymują dwa razy w tygodniu świeże warzywa.
Produkty udało nam się zakupić głównie u lokalnych dostawców i hurtowników, jedynie raz skorzystałyśmy z oferty dużej sieci handlowej.
Nasz plan się powiódł głównie dzięki pomocy organizacji oraz wolontariuszy i wolontariuszek – należą im się podziękowania za pomoc. W szczególności trzeba wspomnieć koordynatorów i koordynatorki oraz Natalie – wolontariuszkę, która spędziła w Nea Kavala kilka miesięcy i która była mózgiem całej tej operacji. Ogromne podziękowania składamy również Marii Peteini, dzięki której udało się zrealizować zakupy u lokalnych dostawców, Kirsti i Kjellowi, którzy pomogli nam przewieźć część produktów oraz wolontariuszom i wolontariuszkom, którzy zajmowali się i będą się zajmować dystrybucją przez najbliższe dwa miesiące!
Będąc na miejscu rozdałyśmy również ponad 200 listów napisanych przez dzieci i dorosłych z Poznania, na niektóre z nich dostałyśmy odpowiedzi i one trafiły już do swoich adresatów.
Pełen wpis Inicjatorek akcji na stronie.


Rozliczenie finansowe:
Wpływy: 26793 zł z kampanii na PolakPotrafi oraz 2298 zł z darowizn wpłaconych na konto Lepszego Świata

Koszty: 2652,51 zł prowizja dla PolakPotrafi, 291,39 zł to koszty bankowo-administracyjne po stronie Lepszego Świata, 5915 Euro zakup art. spożywczych, 112,68 Euro prowizja za wypłaty z bankomatu. Pozostałe 2,06 Euro przeznaczono na zrzutkę na pomoc dla uchodźców w Belgradzie