Przyszłość jest teraz!/Grupy

W projekcie biorą udział 4 grupy młodzieżowe w wieku
15-19 lat, z różnych gmin w Wielkopolsce (do 50 000 mieszkańców). Do współpracy zaprosiliśmy grupy już działające i takie, które zawiązały się na rzecz tego projektu. Poznajcie je:

ROZMÓWKI KALISKIE

Dziewczyny z Kalisza zgłosiły się do projektu sądząc, że będą zajmowały się tematami związanymi z klimatem. Dały się jednak przekonać do poszerzenia tej działalności i wspólne pracują nad zagadnieniami związanymi z migracją.

To duże wyzwanie! To wrażliwe, niezwykle zaangażowane i ambitne osoby. Mają bardzo duże doświadczenia w prowadzeniu różnych działań, głównie dzięki działalności w MSK w Kaliszu.

Angażują się też w projekty artystyczne, rozwijają pasje sportowe, pracują z młodzieżą i działają wolontariacko. W tym roku każda z nich zdała maturę i dostała się na studia.Dzięki swojej wrażliwości, zaangażowaniu i niezgodzie na to, w jaki sposób jest urządzony nasz świat, dziewczyny prą do przodu, zmieniają swoją najbliższą rzeczywistość, a przyszłość jest dla nich teraz.

Grupa z Pleszewa jest najmłodszą załogą na pokładzie projektu „Przyszłość jest teraz!”

Osoby z tej grupy są z różnych szkół, mają różne pasje i zajawki, ale łączy ich jedno: wspólnie chcą działać dla i z innymi. To początek ich aktywistycznej drogi, ale zapału i zaangażowania im nie brakuje.

Mają otwarte głowy na świat, widzą potrzebę współpracy i wymiany myśli. Wspólnie uczestniczyły i uczestniczyli w projekcie „Dwa pokolenia zmieniają świat” w Pleszewie.

Teraz podjęli decyzję, że przyjrzą się zjawisku migracji w ich okolicy. Przed nimi warsztaty, spotkania i diagnoza zagadnień do działania, które zorganizują. Nie możemy się doczekać na efekty ich pracy!

EkoEkonomik Słupca

Zaangażowanie społeczno-ekologiczne nie jest obce grupie ze Słupcy! Chociaż dla większości z nich to pierwszy kontakt z żywym aktywizmem, jak samx podkreślają, los planety jest dla nich najważniejszy.

Z obawy o to, czy świat w najbliższych latach będzie dobrym miejscem do życia dla zwierząt i ludzi, zaczęli interesować się ekologią i zmianami klimatycznymi.

Udział w projekcie „Przyszłość jest teraz” jest dla nich przede wszystkim wyzwaniem i świetną okazją, aby móc świadome wpływać na otoczenie i środowisko. Ci młodzi ludzie, zaniepokojeni postępującymi zmianami klimatycznymi postanowili działać, aby ich okolica chociaż trochę zachowała swoje pierwotne, naturalne piękno.Poprzez ich kreatywność, empatię i zapał, podejmują działania pokazujące jak ważna jest dla nich przyszłość. Przez miesiące aktywnej pracy pokazują że nie ma dla nich rzeczy niemożliwych, a na pewno jeszcze nie raz Was zaskoczą!

Poznajcie bliżej grupę ze Słupcy:

„Moją pasją jest gotowanie i rysowanie. Lubię też czytać książki i przebywać w otoczeniu natury. Chciałabym, aby moje obecne działania mogły mieć pozytywny wpływ na przyszłość naszej planety.”
„Od wielu lat interesuję się psychologią. To właśnie ludzie stanowią ogromny fundament w moim życiu. Chociaż w nawiązywaniu relacji jestem sceptyczny i ostrożny, bliskie osoby mogą poczuć sympatię i troskę z mojej strony. Zgłosiłem się do projektu właśnie ze względu na ludzi – by zrobić coś dla nich.”
„Nie miałam wcześniej styczności z ekologią, ale lubię nowe wyzwania, doświadczenia i ludzi. Interesuję się grafiką komputerową i w przyszłości chciałabym iść w tym kierunku. Uwielbiam lato i długie letnie spacery w lesie i brzegiem morza.”
„Uwielbiam spędzać czas na świeżym powietrzu. W wolnej chwili zdarza mi się jeździć rowerem – rekreacyjnie i w celu poznawania nowych gatunków roślin oraz zwierząt. Poza tą pasją lubię grać na instrumentach.”

MSK Mosina-Puszczykowo

Grupa jest otwarta na sieciowanie z różnymi inicjatywami i podmiotami działającymi w ich regionie. Priorytetem tej ekipy jest ochrona klimatu i działania związane z kryzysem klimatycznym. Wszyscy mają dużą wiedzę na te tematy i są zdeterminowani do głośnego i odważnego stawania w obronie naszej planety

Swoje działania planują przeprowadzić w połowie października, dlatego śledźcie uważnie nasz profil, bo jesteśmy przekonani, że grupa jeszcze nie raz nas zaskoczy swoimi pomysłami.

Skład grupy z Mosiny/Puszczykowa zmieniał się na przestrzeni trwania projektu. Część osób musiała zrezygnować z powodów osobistych. Nowe osoby wniosły świeże spojrzenie i kolejne pomysły. Grupa startowała w składzie:Franciszek Niemczewski /on, Maria Pobojewska /ona, Marianna Jasiczak (Jutrzenka) /ona/ono, Helena Światowy /ona, Maria Pobojewska /ona.

Zobaczcie, kto obecnie pracuje nad działaniami:

„Mam 16 lat, jestem aktywistą Młodzieżowego Strajku Klimatycznego.”
„Jestem Oliwia mam 15 lat, mieszkam w Mosinie. Interesuję się żeglugą i kotami.”
„Jestem Hania, mam 14 lat mieszkam w Krosinku, interesuję się wszystkim po trochu.”

Projekt realizowany z dotacji programu Program Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.#AktywniObywateleDotacje