Kampania Solidarni z Tybetem

Działania realizowane w okresie: 2007 – 2012 r.

Kampania miała na celu przybliżenie sytuacji politycznej i ekonomicznej w Tybecie oraz dążenie do poprawy sytuacji w tym rejonie świata. W ramach kampanii zorganizowaliśmy kilkanaście akcji solidarnościowych w całym kraju, z ogólnopolskim Rajdem Klucz Wolności i współorganizowanym z Fundacją Inna Przestrzeń Alternatywnym Otwarciem Igrzysk Olimpijskich. Rozdaliśmy tysiące flag tybetańskich, vlepek i ulotek dotyczących łamania praw człowieka w Chinach i Tybecie. Duża część działań była związana z 50 rocznicą powstania narodowego w Tybecie.

Solidarni z Tybetem

Najważniejsze działania w ramach kampanii:

– Alternatywne Otwarcie Igrzysk Olimpijskich w Warszawie (08.08.2008), w akcji organizowanej przez Fundację Inna Przestrzeń wzięło udział 250 osób

– Rajd “Klucz Wolności”. Trasa liczyła ok. 1000 km – od Nowego Sącza, przez Kielce, Warszawę, Łódź, Poznań, Piłę. Na trasie odbywały się przeloty motoparalotni, akcje obejmujące prezentacje łamania praw człowieka w Chinach, rozdawanie ulotek o olimpiadzie, Chinach i Tybecie, zbiórki podpisów pod petycjami (07.2008)

– Flaga Tybetu na Mont Blanc – symboliczna akcja podróżnika Macieja Pastwy (09.2009)

– Akcje uliczne w Poznaniu m.in. Aleja Niepodległości dla Tybetu, Solidarni z Tybetem na pl. Mickiewicza (2008-2009)

– Wykłady i projekcje filmowe oraz akcje ulotkowe poświęcone sytuacji w Tybecie organizowane w Poznaniu, Jeleniej Górze, Bolesławcu, Swarzędzu, Chełmży, Toruniu, na Przystanku Woodstock, (2008-2012)