Oczy_Rzeczywistości

Projekt Oczy_rzeczywistości powstał we współpracy naszego stowarzyszenia i Kolektywu Nurkowego Bojka. W ramach II Poznańskiego Tygodnia Tolerancji zapraszamy Was do wzięcia udziału w aż 5 wydarzeniach.

Celem naszych działań jest edukacja i poszerzanie świadomości społecznej mieszkańców i mieszkanek Poznania na temat życia i codzienności z perspektywy kobiet o zróżnicowanym stopniu sprawności ruchowej, które są również członkiniami grupy projektowej i współautorkami projektu.

logotyp projektu "Oczy_Rzeczywistości"

Chcemy opowiedzieć o sytuacjach i emocjach towarzyszących naszym bohaterkom w codziennym funkcjonowaniu w przestrzeni fizycznej jak i społecznej. Chcemy pokazać Wam istnienie barier i najróżniejszych form przemocy (psychologicznej, ekonomicznej, wynikającej z barier w korzystaniu z usług) na co dzień doświadczanych przez osoby o zróżnicowanej formie sprawności.
Zrobimy to za pomocą różnorodnych form i środków przekazu, by obraz który się z tego wyłoni był jak najpełniejszy. Zapraszamy Was do wysłuchania dwóch podcastów, obejrzenia spotu video, do wzięcia udziału w warsztatach antydyskryminacyjnych oraz na wystawę fotograficzną.

Serdecznie zapraszamy na:

  • Edycja I podcastu “Ciało s p r a w n e” – 18.11.20, g. 12.00
  • Edycja II podcastu “Niepełnosprawność, czy zróżnicowana forma sprawności? O formach przedstawień, doświadczeniu i współpracy” – 20.11.20, g. 12.00
  • Warsztat antydyskryminacyjny online – 21.11.20, g. 10.30
  • Wystawa fotograficzna – 22.11 – 21.12.20
  • Premiera spotu video – 30.11.20, g.12.00

Więcej informacji tutaj.

Projekt dofinansowany z budżetu Miasta Poznania