sTWORZENIE wspólne

Działania realizowane w okresie: 11-12.2015 r.

Wsparliśmy działania DZIELNICO, jeżyckiej inicjatywy skierowanej do jej mieszkańców. Celem projektu było stworzenie okazji do rozwoju umiejętności manualnych, wrażliwości artystycznej, pracy nad wyobraźnią oraz kreatywnością. Warsztaty kierowaliśmy do dzieci, młodzieży, osób dorosłych oraz całych rodzin. Były okazją do integracji oraz aktywizacji społeczności lokalnej dzielnicy Jeżyce. Działania realizowaliśmy w Centrum Amarant.

 Stworzenie wspolne

W ramach projektu odbyły się następujące warsztaty:

  • Farbuszki, czyli farby na paluszkach – zajęcia przeznaczone dla małych dzieci w wieku od dwunastu miesięcy obejmowały różnorodne aktywności plastyczne. Na każdych zajęciach wykonywane były prace plastyczne m.in. bibuły, farb, waty.
  • pOtworki – to aparaty fotograficzne typu camera obscura, które pomagają dzieciom oswoić się z fotografią analogową. Udowadniają one, że nie trzeba posiadać drogiego aparatu, aby robić piękne zdjęcia. Wystarczy tektura, blaszka z puszki, brystol, taśma izolacyjna i trochę ozdób, aby nie było nudno.
  • SREBROVSKI. Fotobłyskotki – dawno minęły czasy, gdy przy sercu nosiło się medalion ze zdjęciem ukochanej osoby, miejsca, psa. Nawiązując do tamtej tradycji wspólnie z dziećmi wykonaliśmy fotobiżuterie.
  • Foto-bomby – na zajęcia dzieci przyniosły wykonane na poprzednich warsztatach negatywy. Od prowadzących otrzymały zużyte żarówki pokryte emulsją światłoczułą na bazie których stworzyły bombki choinkowe z własnymi podobiznami.
  • Głosy ulicy – warsztaty twórcze wokół street artu – warsztaty kierowane do dzieci od 8 lat. Warsztaty przybliżyły świat sztuki przez pryzmat najbliższego podwórka. Zniszczone mury stały się płótnem, chodnik sceną, a hydrant rzeźbą.
  • Pora na introligatora, czyli szyjemy notesy – warsztaty kierowane do młodzieży od 15 roku życia oraz do osób dorosłych. W ramach warsztatów uczestnicy mieli okazję poznać książkę od podszewki.
  • Rysunek kreatywny – warsztaty z intuicji i wyobraźni – warsztaty kierowane do osób dorosłych. Rysunek bywa bezpośrednim zapisem rzeczywistości, środkiem komunikacji, śladem, iluzją. Podczas tych warsztatów rysunek stał się środkiem samopoznania.