Co nas łączy? – zgłoś szkołę!

  • 10 September 2019

Ogłaszamy nabór dla poznańskich szkół podstawowych, dla klas 4. – 6. do projektu “Co nas łączy?”

W latach 2015-17 oddolnie i w duchu wolontariatu odbudowaliśmy szkołę w Bakrang-6 w Nepalu, zniszczoną przez trzęsienie ziemi (więcej możecie przeczytać o tym tutaj). Obecnie wspieramy w tej placówce rozwój wolontariatu długoterminowego i przez najbliższe pół roku dwoje naszych wolontariuszy będzie prowadziło tam zajęcia (FB Widok na Nepal). Sytuacja ta wydaje się wręcz idealna do tego, aby w niezwykle interesujący i ciekawy sposób poszerzyć w Poznaniu szkolną ofertę z zakresu edukacji globalnej i międzykulturowej.
Chcemy zaproponować serię zajęć (4 bloki po 90 minut + 1 blok 45 min) dla dzieci w wieku 10 – 12 lat. Zagadnienia, o których będziemy rozmawiać, to między innymi: różnice i podobieństwa kultury Polski i Nepalu, formy, cele i metody komunikacji ze szczególnym nastawieniem na komunikację międzykulturową, budowanie komunikatu (do czego służy, kto i jak go używa, omówienie, czym jest i jakie płyną zagrożenia z fake newsów) w końcu, stworzenie komunikatu dla dzieci w Nepalu.
Przygotowaliśmy program w oparciu o różne metody pracy oraz wykorzystujący różnorodne techniki. Nasi edukatorzy mają duże doświadczenie zarówno w pracy z młodzieżą, jak i w prowadzeniu zajęć i spotkań mówiących o różnorodności, wykluczeniach czy komunikacji międzykulturowej. Nad spójnością i jakością merytoryczną poszczególnych zająć czuwają osoby z odpowiednim wykształceniem pedagogicznym, a o samym Nepalu opowiedzą ludzie, którzy bezpośrednio uczestniczyli w budowaniu szkoły w tym miejscu. Dzieci z Polski będą miały unikalną okazję poznania nepalskich rówieśników, zyskają nowe umiejętności i poszerzą wiedzę. Kulminację całego projektu planujemy na koniec listopada, kiedy to przypada Tydzień Edukacji Globalnej.
Dzięki dofinansowaniu z budżetu Miasta Poznania udział w projekcie jest bezpłatny.

Joanna Spychała e-mail: wspolpraca@lepszyswiat.org.pl, tel. 664056781

Projekt „Co nas łączy?” jest realizowany w okresie 16.09. – 31.12.2019 rok. Projekt dofinansowany z budżetu Miasta Poznania #poznanwspiera