Podsumowanie zbiórki – działania na Samos

  • 11 September 2019

17 200 PLN – taką kwotę przekazaliśmy przed kilkunastoma dniami Centrum Baobab na poprawę infrastruktury umożliwiającej zabawę i spędzanie wolnego czasu rodzinom przybywającym w poszukiwaniu bezpieczeństwa. Dziękujemy darczyńcom za wsparcie akcji! 💪👏
Centrum Baobab to organizacja, która na greckiej wyspie Samos wspiera osoby z doświadczeniem uchodźczym.

Za PomagamySportowo:

Samos, podobnie jak Lesbos, leży bardzo blisko brzegów Turcji, stanowiąc pozornie bezpieczny kierunek dla dorosłych z dziećmi. Centrum Baobab funkcjonuje od niedawna, walcząc o przetrwanie w trudnych realiach ogólnej obojętności wobec kwestii migracji w Europie. Założycielem organizacji jest Michael Räber, który wcześniej był współtwórcą One Happy Family na wyspie Lesbos.

Bez rozwiązania problemów w krajach ojczystych nie powstrzymamy procesów migracyjnych. W ostatnich tygodniach drastycznie wzrosła liczba osób przypływających na łodziach na greckie wyspy. Sytuacja na Lesbos, Samos, Chios, Kos, Leros ponownie stała się fatalna, przypominając jak pozorne są rozwiązania, które dotychczas wypracowali europejscy politycy. Tylko w sierpniu na greckie wyspy przybyło blisko 8000 osób, natomiast ponad 14 000 pozostałych zostało aresztowanych przez tureckie straże przybrzeżne w trakcie przeprawy.

Wejdź na stronę PomagamySportowo, aby śledzić działania wolontariackie realizowane w Grecji oraz poznać historie osób, które przebywają w ośrodkach na Lesbos i Samos.

Tags: