Nepalskie spotkania z uczniami i uczennicami

  • 16 April 2016

W czasie walki o uzyskanie zgody na budowę szkoły, nasza nepalska ekipa działa na miejscu. Zachęcamy do lektury kolejnej relacji Sylwii:

“Na nasze zaproszenie do Nepalu przylatują szczególni dla nas goście – Magdalena i Michał Kwiatkiewicz, którzy wsparli projekt “Budujemy szkołę w Nepalu” i są jednymi z czołowych darczyńców. Do Nepalu przylecieli oczywiście na własny koszt :) W zeszłym roku głęboko wierzyliśmy, iż w kwietniu 2016 roku będziemy mogli pokazać im niemal ukończony budynek szkoły. Dzisiaj, po niemal 5 miesiącach, na placu budowy widać niestety tylko wykopane fundamenty. Z Magdą i Michałem spędzamy w Kathmandu kolejne dwa dni. Naszych gości zapraszamy między innymi na kolację do domu Pana Rama, gdzie Reha z Saradą przygotowały przepyszny Dal Bat. Magda z Michałem uczą się jeść rękoma i przyglądają się, jak żyje nasza nepalska rodzina :)
Na uczniów naszej szkoły czeka tego dnia ogromna niespodzianka. Magda, Michał, Małgosia i Ewa przywieźli z Polski niezliczoną ilość materiałów plastycznych – kredek, mazaków, farbek, pędzli i kartek, by w trzech nepalskich wioskach (Bakrang, Ghandrung i Thanzing-2) przeprowadzić warsztaty artystyczne. Udajemy się zatem na teren szkoły tymczasowej, gdzie czekają już na nas dzieciaki i mieszkańcy wioski”. Cały wpis na stronie.