Poznań przeciwko rasizmowi i przemocy

  • 12 October 2016

W środę (12.10.) zorganizowaliśmy w Poznaniu projekcję filmów dokumentalnych o migrant(k)ach mieszkających w Polsce.

15 października obchodzimy Dzień Solidarności z Uchodźcami. Dziś jak nigdy przedtem stawiamy sobie pytania dotyczące tego jak będzie wyglądać nasza rzeczywistość w tych trudnych czasach. Coraz więcej aktów niezrozumienia dla inności. Coraz więcej wśród nas braku akceptacji, braku empatii. Jak wygląda rzeczywistość osób, które przyjechały do naszego kraju?

W ramach spotkania obejrzeliśmy serię filmową: „Narracje Migrantów”. Reportaże ukazują życie osób, które z różnych przyczyn trafiły do Polski, przechodzą proces aklimatyzacji i starają się funkcjonować w naszym społeczeństwie. Pokaz był punktem wyjścia do dyskusji na temat relacji rodzinnych, społecznych w kontekście migracji oraz kształtowania się tożsamości kulturowej osób z doświadczeniem migracji.

Wydarzenie organizowaliśmy wraz z CIM Horyzonty. Więcej o działaniach ogólnopolskich na stronie http://solidarnizuchodzcami.pl/.

Filmy z serii ”Narracje Migrantów” zostały stworzone przez Fundację na rzecz Różnorodności Społecznej (FRS). Więcej informacji o serii oraz o FRS na stronie:www.ffrs.org.pl.