Świąteczna Wyprzedaż Garażowa – podsumowanie

  • 15 December 2018

Za nami Świąteczna Wyprzedaż Garażowa na rzecz uchodźców i uchodźczyń na wyspie Lesbos w ramach 8. Studenckich Targów Sztuki Studenckiej.

W ramach akcji zebraliśmy 17 605,82 zł i 34,15 euro. Dziękujemy za ogromne zaangażowanie!

Środki przeznaczymy na poprawę sytuacji uchodźców w obozach na Lesbos.W październiku (wg Aegan Boat Report) na wyspie Lesbos przebywało 9749 osób czekających na (lub już posiadających) status uchodźcy. To największa ilość ze wszystkich wysp Morza Śródziemnego. Moria to miejsce, które zostało stworzone w Grecji, jest jednak symbolem bezradności, strachu i braku systemowych rozwiązań całej Unii Europejskiej. Jest mizernym świadectwem solidarności i braterstwa jakimi powinniśmy otoczyć ludzi wymagających naszej szczególnej opieki i pomocy.

Kolejna garażówka miała pokazać, że wbrew politycznym uwarunkowaniom pamiętamy, czym jest solidarność, i że los mieszkańców obozów na Lesbos nie jest nam obojętny. To ludzie, którzy w przyszłości mogą z nami tworzyć, budować i kształtować naszą wspólną rzeczywistość.

Aktualne informacje o sytuacji uchodźców i uchodźczyń na stronie Poznańska Garażówka.

Poznańską Garażówkę współtworzą: mieszkańcy i mieszkanki Poznania, Stowarzyszenie Lepszy Świat, Humans of Aleppo, Fundacja Malta.